Soydan, işçilerle bir arada
Tarih: 3 Mart 2024 Pazar 13:05

Ebru DOST


Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, özellikle bu yıl çokça zorluklarla karşılaşan narenciye sektörü çalışanları ile bir araya geldi.

Narenciyenin başkentlerinden olan Mersin'de hem çiftçi hem işçi zor günler geçiriyor.

Bu yıl çoğu çiftçi, satılmayan mahsüllerini dalında bırakarak zarar etti. Öte yandan işçilerde düşük işçi maaşlarından şikayetçi. Başkan adayı Serdar Soydan, seçim çalışmaları kapsamında kentte faaliyet gösteren narenciye sektöründeki firmaları ziyaret etti ve sektör çalışanları ile bir araya geldi. Ziyaretinde “Sizlerin mutluluğu için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Göreve geldiğimizde bahane değil çözüm üreteceğiz” diyen Soydan, "Tarım A.Ş. ile çiftçilerimizin her daim yanında olacağız. Büyükşehir bünyesinde Tarım A.Ş’yi kurup, Bitki Sağlığı Merkezi ile ziraat mühendislerimizin katkılarını çiftçilerimiz ile buluşturacağız. Bunun yanında çiftçilerimizin giderlerini minimum seviyeye çekip gübre, zirai ilaç, tohum, fide desteği de sunacağız. İşletme sahipleri ve odalarımızla birlikte elde edilen ürünlerin, pazarlama noktasında değerlendirilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.


Etiket: serdar soydan narenciye, mersin narenciye sektörü

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA