Öğrenciler, Çanakkale türküsünü işaret diliyle seslendirdi
Tarih: 18 Mart 2024 Pazartesi 13:38

İHA


Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Atatürk İlkokulu öğrencilerinin Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü programında işaret diliyle seslendirdikleri “Çanakkale Türküsü” büyük beğeni topladı.

Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü programında Atatürk İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinin 109 yıl önce Çanakkale’de yazılan destan için yakılan Çanakkale Türküsünü işaret diliyle icra etmeleri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Okul Müdürü ve aynı zamanda İşaret Dili Eğitmeni Pelin Solak’ın talebi üzerine Çanakkale Türküsünü işaret diliyle seslendirmek amacıyla hemen çalışmaya başladıklarını söyleyen Sınıf Öğretmeni İlhan Kaygısız, “ Öğrencilerimizin önceki işaret diline olan farkındalığı sayesinde çalışmalarımızı kısa sürede tamamladık. Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Türküsünü işitme engelli bireyler için farkındalık oluşturmak amacıyla işaret diliyle seslendirmek bizler için büyük bir mutluluk. Öğrencilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Pelin Solak, ders saatleri dışında büyük bir özveriyle çalışıp öğrencilere işaret dili eğitimi vererek duygu yüklü Çanakkale Türküsünü işaret diliyle yorumlamalarına imkan sağlayan Sınıf Öğretmeni İlhan Kaygısız’a ve öğrencilere teşekkür etti.

 


Etiket: çanakkale zaferi, hisarcık, yıl dönümü, öğrenci, çanakkale türküsü

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA