Toros Üniversitesi’nden ‘’Otizm Farkındalık Günü’’ etkinliği
Tarih: 2 Nisan 2024 Salı 16:54

Nurgül Bayram


Toros Üniversitesi Çocuk Gelişimi Topluluğu öğrencileri ve bölüm öğretim elemanları,2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde, Özel İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Etkinlik kapsamında, kek süsleme, bileklik yapımı gibi aktivitelerin yanı sıra dans oyunları da yer aldı.

Otizm farkındalığını artırmayı ve toplumda daha fazla anlayış ve dayanışma oluşturmayı hedefleyen etkinlik,  katılımcılar arasında keyifli ve eğlenceli bir atmosferde gerçekleşti. 
Özel İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, otizm spektrum bozukluğu olan bireylere destek ve anlayışı artırmaya yönelik önemli bir adım atıldı. Etkinlik boyunca bir araya gelerek birlikte vakit geçirme ve paylaşma fırsatı bulan eğitmenler, toplumun geniş kesimlerinin otizm hakkında daha bilinçli ve duyarlı olması hakkında bilgilendirmede bulundu.


Etiket: mersin, toros üniversitesi, dünya otizm günü

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA