TÜBİTAK’ta bölge finallerine çıktı
Tarih: 3 Nisan 2024 Çarşamba 11:39

İHA


Diyarbakır Final Okulları ortaokul öğrencisinin projesi, TÜBİTAK bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

TÜBİTAK’ın organize ettiği yarışmaya Türkiye genelinde binlerce öğrenci katılım sağladı. Diyarbakır Final ortaokul öğrencisi Eymen Renas Tuncay, öğretmen Dilek Gül danışmanlığında biyoloji alanında yarışmaya katıldı.Tuncay’ın “Ortaokullar Arası TÜBİTAK Proje Yarışması”nda biyoloji alanında evlerdeki son kullanma tarihleri geçmiş vitamin haplarının değerlendirilerek Diyarbakır tescilli Fırat-87 Mercimek’in (Lens culunaris L.) gelişimi üzerindeki etkilerin incelenmesi projesi kabul alarak, bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

Diyarbakır Final Ortaokulu Müdürü Sezer Arıkan, bu yıl okul olarak 23 projeyle TÜBİTAK’a katıldıklarını söyledi. Arıkan, “Öğrencimiz Eymen Renas’ın projesi kabul alarak bölge finallerine kaldı. Bu mutluluğu tüm okulumuz ve velilerimizle paylaşıyoruz” dedi.


Etiket: tübitak, diyarbakır final okulları, proje

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA