MTO’nun ‘’vergide adalet’’ açıklamaları sürüyor
Tarih: 3 Nisan 2024 Çarşamba 15:48

Nurgül Bayram


Mersin Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanları, artan vergi oranlarının düşürülmesi ve ‘vergide adalet’ talebiyle Erdemli ve Çamlıbel’de eylemlerin 7. haftasında bir araya gelip tekrar ses yükseltti.

Mersin Tabip Odası(MTO) öncülüğünde bir araya gelen sağlık emekçileri ve sendikalar çarşamba günleri gerçekleştirdikleri eylemlerine devam ediyor. Kentin iki ayrı noktasında bir araya gelen emekçiler basın açıklaması yaptı.

Akdeniz Çamlıbel ASM’de yapılan açıklamayı Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu üyesi Uz. Dr. Mahir Baloğlu okurken Erdemli Devlet Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasını MTO Aile Hekimliği Komisyonu üyesi Özlem Şahin okudu.

‘’Emek sömürüsü artıyor’’

Uz. Dr. Mahir Baloğlu 21 Şubattan itibaren her Çarşamba günü ASM’lerde hekimlerin ve emekçilerin, taleplerini dile getirdiğini hatırlatarak, yüksek enflasyon ve zamların hekimleri zor duruma soktuğunu belirtti. Baloğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi, ‘’ Ülkemizde gelir dağılımı hızla bozuluyor. Düşük ücretlerle azalan alım gücümüzle, sendikalaşmanın ve hak aramanın önündeki engellerle, meslek örgütlerinin işlevsiz hale getirilmeye çalışıldığı bir düzende emek sömürüsü her gün biraz daha katmerleniyor.


Etiket: mersin, asm, mto

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA