Başkan Gündoğdu: ‘’Yüksek enflasyon her kesimi tehdit ediyor’’
Tarih: 3 Nisan 2024 Çarşamba 16:13

Şule İnan


MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, ‘’Yüksek enflasyon her kesimi tehdit eden büyük bir unsurdur. sabit gelirlileri daha da yoksullaştırırken, iş insanlarının işletme sermayesini yok etmektedir’’ dedi.

Başkan Gündoğdu; yerel seçimlerin, Mersin’in iş dünyası ve ekonomisi üzerinde yarattığı etkilere dair değerlendirmelerde bulundu.

Adnan Gündoğdu, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında; iş dünyasının yeni yönetimlerle iş birliği içinde olacağını ifade ederken, yönetimlerle daha etkili bir iletişim ve iş birliği ortamı oluşturulması gerektiğine de vurgu yaptı.

‘’Seçim geride kaldı, gündem ekonomi’’
Gündoğdu, ‘’Münferit küçük olaylar dışında seçimin güven içinde geçmesi en büyük kazanımımızdır. yeni seçilen belediye başkanlarına ve meclislerine başarılar diliyoruz. Seçim bittiğine göre ülkenin gerçek gündemi olan ekonomik sorunlarımıza odaklanmak gerekir. Yüksek enflasyon her kesimi tehdit eden büyük bir unsurdur. Sabit gelirlileri daha da yoksullaştırırken, iş insanlarının işletme sermayesini yok etmektedir. Hükümetimizin aldığı rasyonel önlemler devam etmeli ve en kısa sürede tamamlanmalıdır. Ekonomi ve demokrasi ayrılmaz ikilidir. Alınan önlemlerin kalıcılaşması ve üretime dönük yatırımların hızlanması için yatırımcının tek güvencesi olan yargı bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü ilkesi vazgeçilmezimizdir’’ şeklinde konuştu. 

‘’Yeni yönetimlerle ortak strateji vurgusu’’
‘’Kaynakların zenginliğe dönüşmesi için gerekli önlemler alınmalıdır’’ diyen Başkan Gündoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Yeni yüz yılda ekonomik rekabet iller ve bölgeler arasında yaşanmaktadır; ekonomik rekabete hazırlanmasında en önemli pay, planlama yetkisi olan belediye başkanlarımızdadır. ilk 6 ayda stratejik plan hazırlamak zorunda olan başkanlarımız yerel kaynaklarını ortaya çıkarmalı ve kaynakların zenginliğe dönüşmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Çevrenin korunması için kullanma ve koruma dengesi sağlanmalı ve katı yasaklar yeniden gözden geçirilmelidir. MESİAD, seçim sonrası öncelikli olarak iş dünyasının karşılaştığı sorunların çözümü için yeni yönetimlerle bir araya gelerek ortak stratejiler belirlemeyi planlıyor. İşsizlikle mücadele, yatırım
ortamının iyileştirilmesi ve altyapı çalışmaları gibi konuların öncelikli gündem maddeleridir. Şehrin ekonomik ve sosyal kalkınması için tüm paydaşların işbirliği içinde olması gerekmektedir. MESİAD, Mersin’in potansiyelini en üst düzeyde değerlendirerek, iş dünyasının rekabet gücünü artırmak ve
şehrin kalkınmasına katkı sağlamak için çalışmalarına devam edecek’’


Etiket: mesiad, adnan gündoğdu, yüksek enflasyon

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA