Refahiye İl Genel Meclis oy pusulaları yeniden sayılmaya başladı
Tarih: 7 Nisan 2024 Pazar 18:22

İHA


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan’ın Refahiye ilçesinde gerçekleştirilen seçimlerde İl Genel Meclisi oylamalarına itiraz etti. Refahiye İl Genel Meclis oy pusulaları yeniden sayılmaya başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Refahiye ilçesindeki sayımlarla ilgili olarak CHP İl Yönetimi özellikle İl Genel Meclisi ile ilgi sayımlarda hatalar olduğu gerekçesi ile oy pusulalarının yeniden sayılmasını istedi. YSK’nın itirazı kabul etmesi üzerine bugün Erzincan Adliyesinde oy pusulaları yeniden sayılmaya başladı.

Yaptıkları itirazın kabul edildiğini ve 132 sandıkta sayımın yeniden yapıldığını belirten CHP Erzincan İl Yöneticisi Yalçın Tanrıverdi, “Yaptığımız çalışmalar, incelemeler Refahiye’den 43 yıl sonra İl Genel Meclisi Üyesi çıkarma yönündeydi. Fakat Refahiye’den açıklanan rakamlar ile bizim kayıtlarımız arasında çeşitli sandıklarda aşırı farklar tespit ettik. İtirazımız kabul edildi. Erzincan Adliye Sarayı’nda Refahiye İl Genel Meclis oy pusulaları yeniden sayılmaya başladı. Parti yöneticilerimiz ve avukatlarımızla sayımı takip ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

 


Etiket: yeniden refah partisi, il genel meclisi, chp

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA