Büyükşehir’in oyun grupları çocukları mutlu etti
Tarih: 10 Nisan 2024 Çarşamba 09:32

İHA


Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, oluşturulan talepler doğrultusunda Akdeniz, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir İlçesi’ne yeni oyun grupları kazandırdı.

Kent genelinde 7’den 70’e her yaş grubuna yönelik hizmetlerini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocukların doyasıya eğlenebilmesi ve keyifli zaman geçirmesi için gelen talepler doğrultusunda okul ve mahallelere çocuk oyun grupları kazandırmaya devam ediyor.  

Büyükşehir, Toroslar ilçesinde yer alan Toroslar Özel Eğitim Anaokulu, Toroslar Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Yenişehir İlçesi’nde yer alan Kuzeykent Mahallesi Cuma pazarı yanında yer alan alana çocuk oyun grubu kazandırdı. Çocukların güvenle oynayabileceği oyun gruplarının içerisinde; düz kaydırak, spiral kaydırak, salıncak ve tahterevalliler bulunuyor.

 “Çocuklarımızın huzur ve güvenle oynayabileceği oyun grupları kazandırıyoruz”

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda Peyzaj Mimarı olarak görev yapan Görkem Arkan, kent genelinde çocukların eğlenebilmesi için güvenli oyun alanları oluşturduklarını dile getirdi. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine mahallelere çocuk oyun grupları kurduklarını belirten Arkan, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanları içerisinde bulunan anaokulu ve ilkokul bahçelerine de bu oyun gruplarını kazandırdıklarını ifade etti.

Çocuk oyun grupları hakkında bilgi veren Arkan, “Oyun grubunun içerisinde donanım olarak; düz kaydırak, spiral kaydırak, salıncak ve tahterevalliler bulunuyor. Her bir malzemenin kuruluşlar tarafından güvenli olduğuna dair raporları da bulunmaktadır. Aynı zamanda kurulum sonrasında yine yetkili akreditasyon kuruluşları alana gelerek oyun alanının güvenli olduğuna dair tarafımıza bir rapor vermekte ve biz de bu rapora istinaden çocuklarımızın kullanımını açmaktayız” dedi.

Doğal bir malzeme olması sebebiyle zeminde kum tercih ettiklerini de sözlerine ekleyen Arkan, “Vücutta biriken elektrik enerjisini alması ve çocukların düşme ihtimaline karşı oluşabilecek yaralanmaları en aza indirgenmesi için zeminde doğal bir malzeme olan kumu tercih ediyoruz. Aileler ve çocukları bu alanları güvenle ve huzurla kullanabilirler. Bizler de bu kapsamda gelen talepler doğrultusunda kurulumlarımızı yapmaya devam etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız için memnuniyetle çalışıyoruz”

Vatandaşların taleplerini ‘Alo 185’ ve ‘Teksin’ üzerinden oluşturabileceklerini hatırlatan Arkan, “Okullarımız, bizlere İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla taleplerini iletiyor. Bizde bunun üzerine sahaya giderek alanın önce uygunluğuna bakıyoruz. Eğer uygunsa onu idaremizle paylaşıp kurulumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız için memnuniyetle çalışıyoruz” dedi.


Etiket: mersin, çocuk, oyun

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA