"Dünyaya Aladağları ve Bolkar Dağlarını tanıtacağız"
Tarih: 15 Nisan 2024 Pazartesi 15:13

İHA


Niğde Valisi Cahit Çelik 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Niğde Valisi Cahit Çelik yayınladığı mesajında turizmi kentin ekonomisinin en verimli sektörü haline getirmek için çalıştıklarını söyledi

Vali Çelik mesajında; "Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla ülkemizde her yıl 15-22 Nisan tarihleri ’Turizm Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Turizm, iş istihdamı ve kazandırdığı ekonomik gelirleri ile ülkelerin gelişmesini ve kalkınmasını sağlayan sektörlerin başında yer almaktadır. Turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanların ve toplumların birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araçtır. Anadolu’nun bağrında binlerce yıllık tarih ve kültür birikimine sahip eşsiz bir şehir olan Niğde, geçmişi geleceğe taşıyan sayısız değerlerin saklandığı bir kültür hazinesidir. Bizlerde; başta Valiliğimiz olmak üzere ilgili kurumlarımızla birlikte tarihi ve kültürel değerlerimizi insanlığın hizmetine sunmak ve turizm çeşitliliğini çoğaltarak özellikle kültür ve dağcılık alanlarında bir hamle gerçekleştirmek hedefindeyiz. Türkiye’ye ve dünyaya Aladağları ve Bolkar Dağlarını tanıtacağız. Bu belirlenen hedefler doğrultusunda, turizmi ekonomimizin en verimli sektörü haline getirmek için ilimizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak planlı ve sürdürülebilir bir kalkınma anlayışıyla çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Turizm Haftası’nı kutluyor, tüm turizm sektörü mensuplarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 


Etiket: niğde, cahit çelik, turizm

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA