Av yasağı Mersin’deki balık fiyatlarını etkilemeyecek
Tarih: 17 Nisan 2024 Çarşamba 13:51

Güray Gürdal


Mersin Balıkçılar Derneği Başkanı Adnan Polat, 15 Nisan tarihi itibariyle av yasağının başladığını belirterek, yasaklar nedeniyle balık çeşitliliğinde azalma yaşanacağını ancak fiyatların sabit kalacağını söyledi.

Mersinli balıkçılar, 15 Nisan’da başlayan ve 15 Eylül’e kadar sürecek olan av yasağının taze balığın çıkmasına engel olmadığını kaydetti. Uluslararası sularda 12 milden sonra avlanmanın serbest olduğuna dikkat çeken balıkçılar, buradan taze balıklar geleceğini ifade etti. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin Balıkçılar Derneği Başkanı Adnan Polat, Mersin’in balık konusunda şanslı bir kent olduğunu çünkü, 12 ay boyunca sardalya bulunduğunu kaydetti. Omega-3 açısından zengin olan sardalyayı satmaya devam edeceklerini aktaran Polat, "Fiyatlar da gayet uygun. Şu an sardalya fiyatlarımız 60-70 lira arasında, bazen 50 liraya kadar veriyoruz. Çok uygun fiyata, her bütçeye uygun balık var. Çipura, levreğimiz var, kefalimiz var. 70-80 liraya kefal satıyoruz. İstavrit var; 80-90 lira. Barbunya şu an 100-150 lira arasında. Bu aya çıkan özel balıklarımız var. Herhangi bir fiyat artırımı yapmıyoruz. Sezondaki fiyatların aynısı devam ediyor" dedi.


Etiket: balık, sezon, mersin, av yasağı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA