Toroslar Belediyesinden yollara yeni dokunuş
Tarih: 18 Nisan 2024 Perşembe 15:58

Haber Merkezi


Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte Toroslar’ı yaz sezonuna hazırlıyor. İlçenin dört bir yanında yol bakım ve onarım çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; mevsim şartları, aşırı kullanım ve alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan ve tahrip olan yolları bakımdan geçiriyor. Ekipler, yayla turizminin yoğun yaşandığı mahallelerde ise ulaşımın daha kolay sağlanması için bağlantı yollarını genişletiyor, imara uygun yolları da ulaşıma açıyor.

Bu kapsamda; Doruklu, Portakal, Güzelyayla ve Gözne Mahalleleri’nde yol açım çalışması, Soğucak Mahallesi’nde ise kilit parke taşı tamiratı yapıldı.

“Tüm Mahallelerimizde Değişim ve Dönüşüm Çalışmaları Hızla Sürecek”

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, hem kırsal mahallelerde hem ilçe merkezinde yol yapım ve onarım çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini söyledi. Başkan Yıldız; “Toroslar’ın sağlıklı ve marka kent olma yolundaki yatırımlarımızı sürdürürken, vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım ağı sunacağız. Üst yapı çalışmalarımız çerçevesinde ve stratejik planımız doğrultusunda 67 mahallemize eşit hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız. İlçemizde yaşamın kolaylaştırılması için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” şeklinde konuştu.


Etiket: Toroslar, yollar, belediye

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA