"Turistik Diyarbakır Ekspresi"
Tarih: 21 Nisan 2024 Pazar 13:57

İHA


Tarihi Ankara Garı’ndan bu sezon ilk seferine başlayan "Turistik Diyarbakır Ekspresi", geldiği Diyarbakır’dan tekrar Ankara’ya doğru hareket etti. İlk defa Diyarbakır’a gelen misafirler, kente hayran kalarak ayrıldı.

Cuma günü saat 12.00’de tarihi Ankara Garı’ndan yola çıkan, toplam 180 kişi kapasiteli 9 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşan "Turistik Diyarbakır Ekspresi" treni ile yolcular, tarihi ve kültürel değerler ile doğa harikası manzaraları görme imkanı buldu. Belirli illerde turizm amaçlı molalar veren tren, dün Diyarbakır’a geldi.

Dün akşam Diyarbakır’ı gezen misafirler, burada konakladı. "Turistik Diyarbakır Ekspresi" treni, bugün saat 12.00’de Ankara’ya doğru yola çıktı.

Yolculardan Başak İyidoğan, Diyarbakır’a ilk kez geldiğini, hem insanların çok tatlı olduğunu, hem de tren yolculuğunun çok keyifli olduğunu söyledi.

Düşünen herkese tavsiye ettiğini belirten İyidoğan, ayın 19’undan beri yollarda olduklarını, İstanbul’dan Ankara’ya, sonra Ankara’dan tren ile Diyarbakır’a geldiklerini kaydetti.

Şimdi tekrar trene bineceklerini, Elazığ ve Kayseri’yi geze geze tekrar Ankara’ya gideceklerini aktaran İyidoğan, "Diyarbakır çok güzel, buranın turistik açıdan deneyimlenmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum" dedi.

Nur Şahanoğlu ise, ayın 19’undan beri yolda olduklarını, beklentinin çok çok üstünde konforlu ve güzel geçtiğini dile getirdi.

Diyarbakır ve Malatya’yı görerek geldiklerini ifade eden Şahanoğlu, “Diyarbakır, çok güzel bir yermiş. Hiç beklemediğim kadar da gelişmiş ve güzel. İnsanları çok sıcakkanlı. Ciğer çok lezzetli. Şimdi de dönüşte Elazığ, Kayseri’yi göre göre 24 saatlik Ankara’ya bir dönüşümüz olacak. İlk defa geldim ama son olmayacak. Mutlaka detaylı gezmek için geleceğim” şeklinde konuştu.

 


Etiket: diyarbakır, turizm, gezi, ankara garı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA