Nevin Yanıt, tecrübelerini küçük sporculara aktarıyor

Tarih: 4 Eylül 2020 Cuma 16:28

Türk atletizminin en iyi kısa mesafe koşucularından Avrupa Şampiyonu ve Olimpiyat 5’incisi Eski Milli Atlet Nevin Yanıt Baltacı, İl Spor merkezleri kapsamında eğitim gören sporculara tecrübelerini aktarıyor.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde Atletizm eğitimi alan sporculara destek verip geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeye ve tecrübelerini aktarmaya başlayan Nevin Yanıt Baltacı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ile bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından aldığı başarılı sonuçların ardından isminin verildiği Atletizm Kompleksi’nde geleceğin sporcularına tecrübe anlamında bir şeyler öğretmenin bir vefa borcu olduğunu belirten Nevin Yanıt Baltacı şunları söyledi, “Küçük yaşlardan beri Atletizm sporu ile uğraşıyorum. Bu süreçte bir çok başarıya imza attım. Artık genç sporcular için ilham kaynağı olmak onlara destek vermek istiyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için bi nebze olsun bir şeyler yapabilir, onların bir yerlere gelmelerine sebep olabilirsek ne mutlu bize. Geleceğin Milli atlet adayları olan sporcularımızın zihinlerinde, Nevin Yanıt olarak iyi, örnek bir olmak istiyorum. Onları hedeflerine ulaşmaları için elimden geleni yapacağım. Bu bağlamda bizleri önemseyerek ziyaretimize gelen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir’e spora ve sporcuya olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ise, “Nevin Yanıt Baltacı, Türk Atletizm tarihinde kendini kanıtlamış ve şimdi de Mersin’e olan vefa borcunu ödemek adına bir şeyler yapmak istediğini belirtti. Bizler de İl Müdürlüğü olarak Nevin Yanıt Baltacı ile birlikte çocuklarımızın geleceği için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” dedi. (Haber Merkezi)


Etiket: spor, nevin, yanıt


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA