Tarsus Plajı’nın yüzülebilir olduğu tespit edildi
Tarih: 28 Eylül 2023 Perşembe 17:33

Haber Merkezi


Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’u plaja kavuşturma çabaları devam ediyor. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucunda Çayboyu mevkii, Kulak mevkii ve Tarsus Beyaz Kum Plajı’ndan alınan deniz suyu örnekleri mikrobiyolojik analizlere tabi tutuldu. Yapılan analizler sonucunda deniz suyunun yüzülebilir kalitede olduğu tespit edildi.

İnce, beyaz ve kükürtlü kum yapısı sayesinde önemli bir yere sahip olan Akdeniz’in incisi Tarsus Plajı’nın Tarsus Belediyesi tarafından halka kazandırılması için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü, Çayboyu mevkii, Kulak mevkii ve Tarsus Beyaz Kum Plajı'ndan alınan deniz suyu örneklerini detaylı bir şekilde inceledi. Mikrobiyolojik analiz sonuçlarına göre, deniz suyundaki koli basilinin ve bağırsak kaynaklı mikroorganizma sayısının, mevzuat tarafından belirlenen sınırların altında olduğu belirlendi.

“Bu sonuçların devamı için düzenli olarak denetimlerimizi bizler de sürdüreceğiz”

Deniz suyu kalitesinin yüzülebilir düzeyde olduğu bu analiz sonuçları, sağlık ve güvenlik açısından büyük bir önem taşıyor. Tarsus Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Halk sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimizdir. Deniz suyu kalitesinin bu derece iyi olması, hem yerel halkımız hem de turistlerimiz için büyük bir avantaj. Deniz suyu kalitesinin yüzülebilir seviyede olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Bu sonuçların devamı için düzenli olarak denetimlerimizi bizler de sürdüreceğiz " ifadeleri kullanıldı.


Etiket: tarsus, plaj, belediye, kum plajı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA