Yılın en iyileri Toroslar’da buluştu
Tarih: 9 Ekim 2023 Pazartesi 14:52

Haber Merkezi


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Uluslararası Kafkas Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Yılın En İyileri” programına ev sahipliği yaptı.

Uluslararası Kafkas Derneği Genel Başkanı Oğuz Berk ve Sadiye Mahale Muhtarı Mutlu Özdemir de Yılmaz’a, teşekkür plaketi takdim etti. Geçtiğimiz yıl Ankara’da gerçekleşen Yılın En İyileri Ödül Töreninde, “Yılın En Başarılı Belediye Başkanı” ödülünü alan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, bu kez de ülkenin dört bir yanından gelen çerkes vatandaşları, Mersin’in kalesi Toroslar’da ağırladı. Başkan Yılmaz’ın çerkes olan eşi Meltem Yılmaz da konuklarıyla tek tek ilgilendi. “Yılın En İyileri” programına; Kafes Filmi oyuncularının katılımı ile Kafes Filmi Özel Gösterimi ve Azamat Kafkas Halk Dansları Gösterisi damga vurdu. Yılmaz; “Kimimiz Kafkas, kimimiz Atabarı, kimimiz Zeybek oynayacağız, kimimiz de halay çekeceğiz. Ama hep beraber İstiklal Marşımızı söyleyeceğiz. Ülkemiz, milletimiz ve devletimizle bunu yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Berk: “Başkanımız şahane bir ev sahipliği yaptı”

Uluslararası Kafkas Derneği Genel Başkanı Oğuz Berk ise Uluslararası Kafkas Derneği’nin Yılın En İyileri Programını Mersin’de Toroslar’da gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek; “Geçtiğimiz yıl Ankara’da düzenlediğimiz Yılın En İyileri ödül töreninde arkadaşlarımızın tavsiyesi ve yönetim kurulumuzun değerlendirmesiyle Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a “Yılın Belediye Başkanı” ödülünü verdik. Bundan son derece memnunuz. Yaptığı eserler ortada. Mersin’in tek Çerkes köyü Sadiye Mahallesi’nde binlerce yıllık bu kadim kültürün yaşatılması adına böyle bir tesisi hayata geçirmek için söz vermişti. Muhtarımızla istişare edildi, Mersin ve Ticaret ve Sanayi Odası da katkı sağladı. Sadiye Mahallesi Sosyal Tesisimizin açılışını yaptık. Elinize, yüreğinize sağlık. Atsız Başkanımız ve eşi Meltem Hanım çok şahane bir ev sahipliği yaptı” ifadelerini kullandı.

Yılmaz; “Bu güzelliği devam ettireceğiz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz: “Ankara’daUluslararası Kafkas Derneği tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen organizasyonda “Yılın Belediye Başkanı” ödülü aldık. Bu ödülü de orada yaptığım konuşmada Kahramanmaraş’ın Göksün ilçesi Saraycık köyünden rahmetli kayınbabam Kadir Özcan’a hediye ettim. Allah rahmet eylesin. İkinci olarak da Sadiye Köyümüzün yiğit insanlarına hediye ettim. Bu güzelliği devam ettireceğiz. Bir ve beraber, güçlü olacağız. Binlerce yıldır aktarılan bu değerler inşallah nesilden nesile sürecek. Kimliğimizi devam ettireceğiz. Sizleri çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz için buradayız” şeklinde konuştu.

“Kafes filmi özel gösterimine yoğun ilgi”

Program, başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru, Şefik Onatoğlu, Fırat Şahin ve Tolga Yüce gibi isimlerin yer aldığı “Kafes” Filmi’nin özel gösterimi ile devam etti. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan özel gösterime; filmin yapımcısı Bülent Aydoğan, oyuncuları Turgut Tunçalp, Tolga Yüce ve Murat Çağlar da katıldı. Yılmaz, filmin sonunda sanatçılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti.

“Kafkas halk dansları büyük beğeni topladı”

Azamat Kafkas Halk Dansları Topluluğu da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda sahneye çıkarak, katılımcılara unutulmaz bir performans sergiledi. Sadiye Mahallesi Halk Oyunları ekibinin birbirinden güzel gösterileri de geceye renk kattı.

“Yılın en iyilerine ödülleri verildi”

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Yılın En İyileri Ödül Töreni’ne, Başkan Yılmaz ve eşi geleneksel Kafkas kıyafeti giyerek bir sürpriz yaptı. Sunuculuğunu İshak Akbay’ın yaptığı gecede Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve Uluslararası Kafkas Derneği Genel Başkanı Oğuz Berk tarafından Yılın En İyilerine ödülleri verildi. Başkan Yılmaz, ödül sahiplerine aynı zamanda güçlü, uzun ömürlü, dayanıklı ve yüce anlamına gelen ve Çınar yaprağından yapılan üç boyutlu tablo ve kalpak hediye etti. Uluslararası Kafkas Derneği Genel Başkanı Oğuz Berk de Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, Çerkes Kaması hediye etti.  Ödül töreni, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Daha sonra katılımcılar, Yunus Emre Kültür Merkezi önünde hep birlikte Kafkas dansı oynadı.


Etiket: belediye, film, kafkas, gösteri

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA