Fransız turistler Türkiye’yi çok sevdi
Tarih: 21 Kasım 2023 Salı 15:29

İHA


Fransız baba ve kızı 7 aydır Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini geziyor.

Nisan ayında Türkiye'ye gelen Sarah Bourru, ülkenin tarihi ve turistik yerlerini gezerek fotoğraflarını çekiyor.

Türkiye'ye gelerek Mardin, Midyat ve Batman'ın Gercüş ilçelerini gezen baba ve kızı buraların çok güzel olduğunu, insanlarının sıcak ve misafirperver olduğunu söyledi. Türkiye'yi tatil yeri olarak seçmelerindeki tek sebebin insanların sıcak ve ilgisi ile çok büyük bir tarihe sahip olması olarak açıklayan baba ve kızı bundan sonraki tatillerini de Türkiye'ye ve özellikle Güneydoğu olarak düşündüklerini kaydetti.
Fransa'dan geldiğini belirten Sarah Bourru, "Fransa'dan ayrılalı 7 ay oldu ve Avrupa'yı bisikletle geçerek Türkiye'ye geldim. Daha sonra babam geldi benim yanıma, 7 aydan sonra Kapadokya’da buluştuk. Burada ata bindik ve bisiklette Kahramanmaraş'a, Adıyaman, Mardin, Midyat’tan daha sonra Gercüş’e geldik. Buradan da Hasankeyf'e ve Diyarbakır’a gideceğiz. Daha sonra Yunanistan'a doğru yola çıkacağız. Orada mutlaka kışı geçireceğim, baharda tekrar bisiklete binip Gürcistan ve Ermenistan'a gideceğim. Türkiye çok güzel ve bu ülkeyi keşfetmekten çok mutlu olduğumu belirtmek isterim, yerel halk tarafından çok iyi karşılandığımızı ve çok minnettar olduğumuzu da dile getirmek isterim. Türk misafirperverliği bir efsanedir" dedi.


Etiket: fransız, turist, fotoğraf, güneydoğu

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA