İnce’den, Bozdoğan’a destek YSK’ya ağır sözler
Tarih: 29 Şubat 2024 Perşembe 17:18

Ebru Dost


Tarsus Belediye Başkanı ve Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan’ın, adaylığının iptal edilmesi üzerine Mersin İl Seçim Kurulu’na sunduğu itiraz dilekçesinin de reddedilmesi sonrası Genel Başkan Muharrem İnce, başkan adayları Haluk Bozdoğan’a destek çıkarken YSK ve CHP’ye de yüklendi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bugün bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Muharrem İnce basın açıklamasında, eski partisi CHP tarafından adaylığı düşürülen Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan’a destek çıktı. İnce yaşanan kriz için, “Seçim kurulu başka bir şey söylüyor. İlçe seçim kurulu başka bir şey söylüyor. YSK başka bir şey söylüyor. İlçe seçim kurulundaki hakim ve iki memur ‘Üye olabilirsin’ diyor. İl seçim kurulu ‘Olamazsın’ diyor” diyerek, “Tarsus'ta Haluk Bozdoğan’ın kazanacağını biliyorsunuz. Onun için iptal ettiriyorsunuz. Ey YSK, sana nasıl güveneceğim? CHP'ye sesleniyorum. Tarsus'ta adaylığımızı iptal ettiriyorsunuz. Peki size Büyükşehir’in mazbatasını verecek mi bu YSK? Hiç orasını düşünmüyorsunuz değil mi? İşinize geliyorsa İYİ Partili, MHP'li AKP'liyi her yerden aday yapıyorsunuz ama Memleket Partisi'nin adaylarına itiraz edip onları düşürtüyorsunuz. Yargı siyasetin tam göbeğindedir. YSK bu seçimleri sağlıklı bir şekilde yapamayacağını artık göstermiştir. Güvenimiz sıfırdır'' açıklamasında bulundu.


Etiket: muharrem ince adaylık açıklaması, haluk bozdoğan memleket partisi aday iptali

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA