Jandarmadan bilgilendirme faaliyeti
Tarih: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 10:38

Haber Merkezi


Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında bilgilendirme faaliyeti icra etti.

 Şiddete karşı sıfır tolerans” ilkesiyle, kadına karşı şiddetin önlenmesi, şiddet mağdurlarının korunması ve güçlendirilmesi, toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik kapsamlı faaliyetler gerçekleştiren Mersin İl J.K.lığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda; Tarsus Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığında bulunan erbaş ve erlere yönelik; “Kadına Yönelik Şiddet, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ailenin Önemi ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Dini Referanslar” konularında bilgilendirme faaliyeti icra etti. İcra edilen bilgilendirme faaliyetine Tarsus İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli bir sosyolog ile İl Müftülüğünden bir personel de katıldı. Faaliyetin sonunda Kadına El Kalkamaz Broşürü dağıtıldı. Jandarma ekipleri; şiddete sıfır tolerans ilkesiyle kadın ve çocuklara yönelik şiddet olaylarına karşı azim ve kararlılıkla mücadele edileceğini belirtti.


Etiket: mersin il jandarma, aile içi şiddet

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA